مجله ژوپیر

چگونه کنسول سونی را به لپ تاپ وصل کنیم؟

چگونه کنسول سونی را به لپ تاپ وصل کنیم؟

پیشرفت‌های روزافزون فناوری، قابلیت‌های جدیدی برای کاربران فراهم نموده است. یکی از سوالات متداول افراد در خصوص کنسول‌های بازی، نحوه اتصال کنسول سونی به لپ تاپ می‌باشد. زمانی که تلویزیون در دسترس نباشد ممکن است به این نتیجه برسید که دیگر امکان استفاده از کنسول و بازی کردن وجود ندارد. اما جالب است بدانید که در این شرایط نیز می‌توانید  برای بازی کردن یا گیم از کنسول خود استفاده کنید. در به کمک این قابلیت در مواردی که نمی‌توانید از تلویزیون یا سیستم تصویری استفاده کنید، با این روش بازی را در نمایشگر خود مشاهده نمایید.

عده‌این از افراد اطلاعی در خصوص این قابلیت شگفت انگیز ندارد. گروهی دیگر از افراد به سبب عدم مهارت در خصوص اتصال کنسول سونی به لپ تاپ، نمی‌توانند به طور صحیح از این قابلیت استفاده کنند. به کمک این روش می‌توانید در هر نقطه‌ای که در آن قرار دارید به کمک یک رایانه و اتصال کنسول خود به آن از بازی‌های خود لذت ببرید. شما می‌توانید با آموزش‌های گام به گام از این قابلیت استفاده نمایید. در این مقاله به نکاتی در خصوص اتصال کنسول سونی و آموزش گام به گام وصل کردن آن به لپ تاپ اشاره خواهد شد. با ژوپیرمگ جهت یادگیری اینکه چگونه کنسول سونی را به لپ تاپ وصل کنیم؟ همراه باشید.

آموزش وصل کردن کنسول سونی به لپ تاپ

چگونه کنسول سونی را به لپ تاپ وصل کنیم؟

وصل کردن کنسول سونی به لپ تاپ کاری ساده اما نیازمند مهارت است. به کمک روش‌های مرحله به مرحله‌ای می‌توانید اتصال میام کنسول و لپ تاپ را ایجاد نمایید. برای چگونه وصل کردن پلی استیشن به تلویزیون می‌توان گفت که تنها ابزار مورد نیاز شما یک کابل HDMI  است که به کمک آن می‌توانید تمامی مراحل اتصال را به خوبی انجام دهید. اما برای وصل کردن کنسول به رایانه نیازمند طی کردن برخی مراحل هستید که بتوانید به نتیجه مثبت برسید. در لپ تاپ‌ها می‌توانید از طریق پورت VGA اتصال میان کنسول سونی و لپ تاپ را ایجاد کنید. برای استفاده از این روش باید کابل مخصوص پورت را تهیه کنید. البته در برخی موارد که لپ تاپ‌ها دارای پورت HDMI می‌باشد می‌توانید به شیوه این پورت عمل کنید. در این روش نیز می‌توانید با تهیه کابل HDMI اتصال میان دستگاه و لپ تاپ را ایجاد نمایید. برای انتقال کامل بازی به لپ تاپ لازم است که مراحل اتصال را به درستی انجام دهید. این نکته بسیار مهم است که صدا و بازی همزمان به رایانه برسد و تجربه لذت بازی با کنسول و رایانه را برای شما فراهم آورد. در ادامه مراحل اتصال کنسول سونی به لپ تاپ را برای شما شرح خواهیم داد.

مراحل اتصال کنسول سونی به لپ تاپ

برای شروع مراحل اتصال کنسول سونی به لپ تاپ ابتدا دستگاه و رایانه خود را آماده کنید و سپس نرم‌افزار Remote Play  را نصب کنید. بعد از دانلود و سپس نصب این برنامه در رایانه، وارد برنامه شوید و برای انجام دادن آسان تر اقدامات بعدی زبان پیش‌فرض آپ را تغییر دهید.  PS4 Remote Play که دارای لوگوی آبی رنگ است را در اجرا نموده و سپس وارد منو استارت ویندوز شوید.  بعد از اجرای شدن نرم ‌افزاری کنترلر DualShock 4 را به لپ تاپ خود متصل کنید. برای متصل کردن کنترلر رایانه از کابل اتصال شارژر برای کنترلر استفاده نمایید و سپس انتهای آن را به لپ تاپ وصل کنید. در مرحله بعدی وارد بخش حساب شبکه دستگاه یا کنسول سونی شوید و پسورد و یوزرنیم خود را در نرم افزاری که نصب کرده‌اید وارد نمایید. وارد سیستم شوید و مراحل انجام شخصی سازی رزولوشن را آغاز نموده و حساب خود را در برنامه باز کنید. در صورت نداشتن حساب کاربری از بخس گزینه‌های موجود، روی ایجاد حساب کاری کلیک کنید. پسورد دستگاه را به کمک کنترلر وارد نمایید سپس به کمک ریموت پلی بازی‌های مورد نظر خود را در لپ تاپ باز نموده و از بازی کردن لذت ببرید.

چگونه کنسول سونی را بدون اینترنت به لپ تاپ وصل کنیم؟

اتصال کنسول سونی بدون استفاده از اینترنت به نوعی بازگشت به استفاده از روش‌های قدیمی برای ایجاد اتصال می‌باشد. شما می‌توانید با استفاده از اتصال میان کابل و دستگاه کنسول اتصال میان این دو را ایحاد نمایید‌ در ابتدا باید بررسی کنید که لب تاپ دارای کدام نوع پورت است. زیرا باید کابل مناسب پورت لپ تاپ را برای برای وصل آن به کنسول سونی تهیه نمایید. به کمک اتصال کابل به لپ تاپ و کنسول می‌توانید اتصال میان این دو را بدون نیاز به اینترنت ایحاد نمایید. در برخی موارد کنسول‌ها از روش‌های اچ دی ام آی نیز بهره مند هستند و شما می‌توانید به کمک این قابلیت و در صورت پشتیبانی لپ تاپ از این روش که آسان‌تر و مقرون به صرفه تر از سایر راهکار‌های دیگر است استفاده نمایید. در صورت عدم پشتیبانی هر دو ابزار نسبت به اچ دی ام آی می‌توانید استفاده از کیچرکارت را مدنظر قرار دهید. کیچر کارت ابزاری برای تبدیل کردن هستند و با استفاده از آن می‌توان دستگاه‌های غیر قابل پذیرش کابل hdmi  به کمک آن متصل نمود.  به کمک استفاده از کیچر کارت لپ تاپ بدون هیچ دردسری به کنسول بازی متصل می‌شود و امکان بازی کردن را برای شما فراهم می‌کند.

اتصال کنسول سونی به لپ تاپ

چگونه کنسول سونی را به لپ تاپ وصل کنیم؟

در روش دیگر به کمک نصب برنامه Playstation Now می‌توانید اتصال میان کنسولی بازی سونی و لپ تاپ را ایجاد نمایید و بازی‌های جذاب خود را در لپ تاپ اجرا کنید. این روش به نوعی یک اتصال بدون کابل می‌باشد و ابتدا در مرحله اول باید این نرم افزار را دانلود و سپس اجرا نمایید. البته این برنامه یک نرم افزار بدون نیاز به کنسول پلی استیشن است و می‌توان بازی‌های مختلف کنسول را بدون نیاز به آن اجرا نمود. بهتر است این نرم افزار را از سایت رسمی پلی استیشن دانلود کنید. اما نکته مهم و قابل توجه عدم استفاده رایگان از این نرم افزار است. این نرم افزار تنها به مدت ۷ روز برای مهلت تست در دسترس است و پس از پایان این مدت کاربران برای استفاده از قابلیت‌‌های این نرم افزار باید نسبت به تهیه اشتراک سالیانه اقدام نمایند.

مزایای اتصال کنسول سونی به لپ تاپ

به کمک این روش می‌تواند در مواردی که استفاده از یک نمایشگر بزرگ همچون تلوزیون امکان پذیر نیست از لپ تاپ برای بازی کردن استفاده نمود. اتصال کنسول سونی به لپ تاپ به کمک  پورت HDMI  امکان پذیر است و در صورت نمود این پورت می توانید از کیچر کارت‌ها استفاده کنید. اتصال کنسول سونی به لپ تاپ در صورتی که به طور اصولی انجام شود وضوع صدا و تصویر را همانند سایر نمایشگر‌های دیگر خواهد داشت. این روش می‌تواند برای گیمر‌ها راهکاری مناسب باشد. زیرا معمولاً گیمر‌ها در تمامی شرایط زمانی و مکانی نیازمند دسترسی به بازی‌های خود هستند.

خلاصه مقاله

به کمک روش اتصال کنسول سونی به لپ تاپ امکان دسترسی به بازی در اکثر شرایط امکان پذیر خواهد بود. این روش علاوه بر اتصال با تجهیزات قدیمی به کمک روش‌های نوین نیز امکان پذیر است. متداول ترین و قدیمی ترین روش‌ برای اتصال میان دستگاه بازی و لپ تاپ استفاده از کابل می‌باشد اما امروزه با پیشرفت‌های ‌روزافزون فناوری، استفاده از روش دانلود نرم افزار و اجرایی اینترنتی می‌باشد. نظر شما نسبت به چگونه کنسول سونی را به لپ تاپ وصل کنیم چیست ؟ باما همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *