مجله ژوپیر

قابلیت Chat Transcription در کنسول بازی چیست ؟

قابلیت Chat Transcription در کنسول بازی چیست ؟

چت زنده به یک فناوری ضروری برای فروش آنلاین و خدمات دیجیتال به مشتریان تبدیل شده است. سرپرستان می‌توانند جلسات چت خاص را تجزیه‌وتحلیل کنند و با استفاده از Chat Transcript، کلمات کلیدی را که می‌خواهند در یک مکالمه دنبال کنند، جستجو کنند و یا در هنگام بازی‌کردن یک کپی دقیق از مکالمه چت زنده بین 2 گیمر ایجاد می‌شود. 

اگر تصمیم دارید در کنسول های بازی راحتی را به همراه داشته باشید استفاده از قابلیت Chat Transcription میتواند یک راه حل کلیدی برایتان باشد که امکان تبدیل رونویسی به چت و گفتار از اصلی ترین مزیت های این قابلیت بوده که به تازگی در کنسول های بازی پیاده سازی شده است. با ژوپیر در ادامه همراه باشید.

نحوه استفاده از قابلیت دسترسی رونویسی چت پلی‌استیشن

در دنیای فناوری، دسترسی بسیار مهم است. شرکت‌ها می‌خواهند جدیدترین نوآوری‌های خود را به بیشترین تعداد مصرف‌کننده و مصرف‌کنندگان بالقوه برسانند، و این طبیعتاً به این معنی است که محصولاتشان برای همه مناسب است. 

برای گیمرها، یک کنترلر برای یک دوره مناسب است، اما شکل چنین دستگاهی برای همه مناسب نیست. شرکت سونی برای اینکه تاحدامکان خریداران از بازی‌های نسل جدید لذت ببرند، پروژه لئوناردو را در ژانویه 2023 معرفی کرد، مجموعه‌ای از اجزا – دکمه‌ها و غیره – که می‌توانند در پیکربندی متناسب با نیازهای کاربر در کنار هم قرار گیرند. کنسول‌های این غول ژاپنی همچنین گزینه‌های دسترسی متنوع دیگری برای مطابقت با نیازهای کاربران دارند. یکی از مواردی که برای بسیاری از کاربران حیاتی خواهد بود، ویژگی Chat Transcription است. بازیکنان می‌توانند با فعال‌کردن این گزینه بسیار مهم انتخاب کنند که کلمات گفتاری در چت به متن تبدیل شود. 

پلی‌استیشن 5 مجموعه کاملی از ویژگی‌های دسترسی را ارائه می‌دهد. Chat Transcription را می‌توانید در این منو در کنار گزینه‌هایی مانند زیرنویس‌های بسته و صدای مونو پیدا کنید. در اینجا نحوه تنظیم آن در این کنسول قدرتمند آمده است: 

  • از منوی تنظیمات، Accessibility را انتخاب کنید. 
  • به Chat Transcription بروید. 
  • این ویژگی را از تنظیمات «فعال‌کردن رونویسی گپ» تغییر دهید. 
  • یک‌صدا را از منوی نوع صدا انتخاب کنید. 

این عملکرد در طول بازی چت صوتی استفاده می‌شود. برای شروع یکی: 

  1. Game Base را باز کنید. 
  2. دوستان را انتخاب کنید. 
  3. دوست یا دوستانی را که می‌خواهید جلسه را با آنها شروع کنید پیدا کنید، سپس Party را فشار دهید. 

زبان Chat Transcription را می‌توان با استفاده از زبانه language تنظیم کرد. با این کار، کاربران می‌توانند Say Something را انتخاب کنند تا متنی که وارد می‌کنند به بازیکنان دیگرشان گفته شود. درصورتی‌که Chat Transcription را نیز فعال کرده باشند، به نوبه خود، کلمه گفتاری خود را به‌صورت متن در جعبه چت طرف نمایش خواهند داد. 

همان‌طور که راهنمای کاربر پلی‌استیشن 4 اشاره می‌کند، این روند در دستگاه نسل قبلی سونی کمی متفاوت است. در اینجا، PS4 Second Screen باید دانلود شود (برای اندروید یا آیفون)، و برنامه موردنظر با کنسول پیوند داده شود. از آنجا، صفحه دوم و party باید در دستگاه انتخاب شوند تا چت با رونویسی آغاز شود. 

نحوه استفاده از رونویسی چت بازی در رایانه شخصی ایکس‌باکس وان و ویندوز

نحوه استفاده از رونویسی چت بازی در رایانه شخصی ایکس‌باکس وان و ویندوز

مایکروسافت هنگام توسعه هر محصولی اطمینان حاصل می‌کند که محصولاتش برای همه مشتریان کار می‌کنند. به‌این‌ترتیب، برای دسترسی بیشتر به آنها، به‌ویژه برای افراد دارای معلولیت، تلاش می‌شود. بیشتر ویژگی‌های دسترسی تعبیه‌شده در نسخه‌های اخیر ویندوز برای کاربرانی است که بینایی، شنوایی و سایر محدودیت‌های فیزیکی دارند. نسخه آتی ویندوز قصد دارد دسترسی به ویندوز 11/10 را نیز بهبود بخشد. یک ویژگی آزمایشی جدید موجود در رایانه‌های شخصی ایکس‌باکس وان و ویندوز 11/10 به نام Chat Transcription در این مسیر است. 

Chat Transcription در ایکس‌باکس وان و ویندوز

” Chat Transcription” یک ویژگی ویژه است که توسط مایکروسافت عرضه شده است که قابلیت‌های گفتار به متن و متن به گفتار را می‌دهد؛ بنابراین راه جدیدی برای برقراری ارتباط ارائه می‌کند تا تجربه بازی در دسترس و فراگیر را برای همه فراهم کند. 

نحوه عملکرد رونویسی چت بازی

Chat Transcription در رایانه‌های شخصی، ایکس‌باکس وان و ویندوز 11/10 به دو روش کار می‌کند: 

  1. ابتدا، گفتار به نوشتار امکان تبدیل تمام ارتباطات صوتی بازیکن در چت بازی را به متن فراهم می‌کند، بنابراین بازیکنی که این ویژگی را فعال کرده است می‌تواند به‌راحتی متن روی صفحه‌نمایش خود را در زمان واقعی بخواند. 
  2. تبدیل متن به گفتار این امکان را برای بازیکنانی که از این ویژگی استفاده می‌کنند، فراهم می‌کند تا متن تایپ شده خود را با صدای بلند برای سایر بازیکنان بازی بیان کنند. 

لطفاً توجه داشته باشید که این ویژگی در حال حاضر به Halo Wars 2 محدود شده است. پشتیبانی از بازی‌های بیشتری به‌زودی اضافه خواهد شد. حتماً آن را امتحان کنید!

نحوه فعال‌کردن رونویسی چت بازی

در ایکس‌باکس وان

به تنظیمات Xbox One > All settings > Ease of Access > Game Chat Transcription بروید. برای Transcription صدای سایر بازیکنان به متن، گفتار به متن را انتخاب کنید. به همین ترتیب، برای اینکه متن چت شما با صدای بلند برای سایر بازیکنان خوانده شود، Text-to-Speech را انتخاب کنید. 

برای انتخاب صدایی که سایر بازیکنان هنگام خواندن متن چت شما با صدای بلند می‌شنوند، یکی از صداهای موجود را در منوی متن به گفتار صوتی انتخاب کنید. 

در رایانه شخصی ویندوز 11/10

نحوه فعال‌کردن رونویسی چت بازی

در رایانه شخصی ویندوز 11/10، برنامه Xbox app > Settings > General > Game chat transcription را باز کنید. برای رونویسی صدای سایر بازیکنان به متن، گفتار به متن را انتخاب کنید. برای اینکه متن چت شما با صدای بلند برای سایر بازیکنان خوانده شود، Text-to-Speech را انتخاب کنید. 

گاهی اوقات، ممکن است با تأخیر کوتاهی در رونویسی چت مواجه شوید که ممکن است به دلیل عوامل مختلفی باشد. همچنین، عوامل زیادی می‌توانند بر کیفیت رونویسی تأثیر بگذارند، از جمله محیط (مانند صدای پس‌زمینه و نزدیکی بلندگو به میکروفون). 

همچنین ممکن است متوجه شوید که پنجره گپ بازی بسته به نحوه نمایش پنجره چت بازی، به مکان‌های مختلف می‌رود. این کار به‌گونه‌ای انجام می‌شود که شانس پوشش مناطق مهم بازی را کاهش دهد. 

درحالی‌که این ویژگی در درجه اول یک قابلیت دسترسی است، توانایی رونویسی صدای بازیکنان دیگر به متن می‌تواند برای گیمرهایی که نمی‌خواهند به صدا گوش دهند یا می‌خواهند از مسدودکردن یا بی‌صدا کردن بازیکنان خاصی اجتناب کنند، مفید باشد. 

چرا چت بازی ایکس‌باکس من روی رایانه شخصی کار نمی‌کند؟ 

دلیل اصلی اینکه چت بازی ایکس‌باکس شما روی رایانه شخصی کار نمی‌کند، دستگاه صوتی معیوب است. اگر میکروفون شما به‌درستی کار نمی‌کند، نمی‌توانید ارتباط صوتی برقرار کنید. پس از آن، باید تمام تنظیمات و گزینه‌های مربوط به دستگاه خروجی را بررسی کنید. |یشنهاد می شود نظر خود را نسبت به قابلیت Chat Transcription بیان کنید و باما در نظرات همراه باشید.

نتیجه گیری

در مقاله قابلیت Chat Transcription به شما نشان دادیم که چگونه بتوانید در کنسول خانگی ps4، ps5، رایانه شخصی و XBOX چگونه حالت رونوشت چت را فعال کنید تا بتوانید به‌صورت گفتاری چت کنید؛ اما در حالت تنظیمات فعلی آن زبان انگلیسی فعال است و زبان‌های در دسترس شما تنها فرانسه، ایتالیا، ژاپن، آلمان و اسپانیا هستند و از زبان فارسی پشتیبانی نمی‌کنند و شما باید به زبان خارجی با مخاطب و دوستان خودتان صحبت کنید تا بتوانید از قابلیت Chat Transcription استفاده کنید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *