مجله ژوپیر

نقد و بررسی Forza Horizon 5: تکامل سبک ریسینگ

نقد و بررسی Forza Horizon 5: تکامل سبک ریسینگ

Forza Horizon 5 جدیدترین نسخه از سری محبوب ریسینگ جهان باز Forza Horizon، ساخته استودیوی Playground Games است. بازی در یک نقشه با جزئیاتی خیره کننده و متنوع و در مکزیک اتفاق می‌افتد، جایی که بازیکنان می توانند از میان صدها ماشین یکی را انتخاب کرده و شخصی سازی کنند، به گشت و گذار بپردازند و با دیگران مسابقه دهند. د Forza Horizon 5 سرگرمی هرگز متوقف نمی شود و بازیکنان، امکانات بی پایانی برای کاوش یک دنیای عظیم و زیبا دارند. در نقد و بررسی این شاهکار سبک ریسینگ همراه ما باشید.

گیم پلی

نقد و بررسی Forza Horizon 5: تکامل سبک ریسینگ

Forza Horizon 5 از همان فرمول نسخه های قبلی خود پیروی می‌ کند و در عین حال، پیشرفت های قابل توجهی را هم نسبت به آنان دارد. بازی با یک سکانس دیدنی شروع می شود که طی آن، بازیکنان با یک هواپیمای باری، در مناطق مختلف مکزیک رها می شوند. سپس بازیکنان مسیر خود را به سوی جشنواره Horizon پیدا می کنند؛ جایی که باید ماشین خود را انتخاب کرده و مسابقات خود را شروع کنند.

سیستم پیشرفت بازی بر اساس دستاوردهایی است که با انجام فعالیت های مختلف، به شما تعلق می گیرد. با برنده شدن در مسابقات، انجام بدلکاری، کشف مکان های جدید و دیدنی و غیره، می توانید این دستاوردها را کسب کنید. هر چه بیشتر در بازی پیش بروید، ماشین های جدیدتر، گزینه های شخصی سازی بیشتر و مراحل جذاب تری را آنلاک خواهید کرد. میتوان گفت که اگر این بازی برای کنسول PS5 عرضه میشد بی تردید از بهترین بازی های پلی استیشن 5 بشمار میرفت.

داستان هایی نیز در مسیر شما وجود دارند که باید در آن ها نقش ایفا کنید. برای مثال، در یک داستان، باید به یک باستان شناس برای کشف اسرار باستانی کمک کنید و در داستانی دیگر، باید ویدیوی های جذابی برای یک نمایشگاه اتومبیل بسازید. از طریق این داستان ها، شخصیت های مختلفی در بازی به شما معرفی می شوند که هر یک جذابیت های خاص خود را دارند.

نقشه بازی به 11 منطقه تقسیم شده که هر یک دارای چشم انداز و آب و هوای منحصر به فرد خود است. بازیکنان می توانند در جنگل های سرسبز، بیابان های خشک، کوه های برفی، سواحل استوایی و مناطق شهری و روستایی به گشت و گذار بپردازند و مسابقه دهند. بازی همچنین از یک سیستم تغییر فصل و آب و هوای پویا بهره می گیرد؛ برای مثال، در فصل بارندگی، برخی مناطق، سیلابی و گل آلود و در فصل های خشک، برخی مناطق پر از گرد و غبار می شوند.

نقشه بزرگ Forza Horizon 5 مملو از رازها و شگفتی های بسیار است که در آن می توانید انبارهایی مخفی حاوی ماشین های کمیاب، صندوق های گنج و غیره را پیدا کنید. بازی همچنین دارای سیستم تخریب محیطی است و بسیاری از جاهایی که به آن ها برخورد می‌ کنید، مانند دیوارها و حصارها، تخریب می شوند.

رویدادهای مسابقه ای Forza Horizon 5 بسیار هیجان انگیز و متنوع هستند. بازیکنان می توانند در انواع مختلفی از مسابقات از دریف و درگ گرفته تا تله های سرعت، شرکت کنند. در برخی از مسابقات نیز باید مقابل حریفانی غیرمتعارف مانند هواپیما، قطار و کشتی قرار بگیرید! با ژوپیر در ادامه همراه باشید.

درجه سختی بازی را می توان در تنظیمات، با استفاده از گزینه های مختلف مانند کمک راننده، سختی فرمان و طول مسابقات، تغییر داد. در Forza Horizon 5 همچنین می توانید مسابقاتی شخصی سازی شده را ترتیب دهید که همه جوانب آن دست خودتان است. پس از تشکیل این مسابقات، می توانید آن ها را با دیگر بازیکنان نیز به اشتراک بگذارید و یا خودتان در رویدادهایی که توسط دیگر بازیکنان ساخته شده اند، شرکت کنید. این مورد می تواند شما را تا ماه ها پس از تکمیل بخش داستانی بازی هم سرگرم کند.

نقد و بررسی Forza Horizon 5: تکامل سبک ریسینگ

بخش آنلاین بازی بر تعامل بازیکنان تمرکز دارد و همزمان، 72 بازیکن می توانند در یک نقشه حضور داشته باشند. شما می توانید به همراه رانندگان دیگر از سراسر جهان، در رویدادها و مسابقات مختلف شرکت کنید و در برخی با آنان همکاری داشته و در برخی حریفشان باشید. امکان ایجاد یک کلاب با دیگر رانندگان نیز وجود دارد. در این کلاب ها، می توانید با بازیکنان چت کنید و ماشین هایتان را به اشتراک بگذارید.

لیست ماشین های موجود در Forza Horizon 5 بسیار متنوع و چشمگیر است. این بازی دارای بیش از 500 ماشین از 100 کمپانی سازنده خودرو در سراسر جهان است که انواع مختلفی از اتومبیل ها را در بر می گیرد. برخی اتومبیل های انحصاری که آن ها در هیچ بازی ریسینگی ندیده بودیم هم در Forza Horizon 5 حضور دارند، مانند Mercedes-AMG One و Ford Bronco R Baja.

بخش شخصی سازی ماشین ها نیز گسترده و خلاقانه است. بازیکنان می توانند با ارتقاء بخش های مختلف مانند موتور، گیربکس، سیستم تعلیق و غیره، عملکرد سواری های خود را بهبود ببخشند. همچنین، گزینه های تزئینی مانند رنگ و نوع رینگ و لاستیک باعث می شوند که بتوانید ماشین های شخصی خودتان را کاملاً با سلیقه خودتان ایجاد کنید. امکان به اشتراک گذاری طرح هایی که ساخته اید نیز با دیگر بازیکنان وجود دارد.

گرافیک

Forza Horizon 5 یک بازی خیره کننده است که قدرت کنسول ایکس باکس سری ایکس و کامپیوترهای نسل جدید را تا حد زیادی به نمایش می گذارد. بازی با وضوح 4K و 60 فریم در ثانیه، در ایکس باکس سری ایکس و کامپیوترهای رده بالا، اجرا می شود.

گرافیک Forza Horizon 5 از هر نظر واقع گرایانه و پرجزئیات است. محیط های بازی نفس گیر و متنوع طراحی شده اند و از مسابقه دادن در آن ها خسته نمی شوید. آب و هوا و فصول مختلف نیز به زیباترین شکل ممکن در Forza Horizon 5 به تصویر کشیده شده اند و با مسابقه دادن در شرایط بارانی، برفی و آفتابی، کاملاً حس و حال یک راننده واقعی را درک خواهید کرد.

طراحی اتومبیل ها نیز با وسواس خاصی صورت گرفته و آسیب به آن ها نیز با بهترین جزئیات به تصویر کشیده می شود. تمامی این آسیب ها بر اساس فیزیک دقیق بازی هستند و بر عملکرد ظاهری و داخلی ماشین ها تاثیر می گذارند.

صدا و موسیقی

نقد و بررسی Forza Horizon 5: تکامل سبک ریسینگ

صداگذاری Forza Horizon 5 بازیکنان را کاملا در دنیای بازی غرق می کند. طراحی صداها کاملاً واقعی هستند و شما به خوبی می توانید جنب و جوش محیط را درک کنید. صداهای محیطی مانند غرش حیوانات بر حس واقع گرایانه بازی اثر بسیار مثبتی میگذارند. برای کسانی که عشق ماشین هستند، صداهای واقعی اگزوز و موتور هر یک از اتومبیل ها می تواند بسیار هیجان انگیز و جذاب باشد.

در Forza Horizon 5 همچنین بیش از 100 آهنگ از ژانرهای مختلف وجود دارد که در ایستگاه های رادیویی متفاوتی پخش می شوند. یک ایستگاه رادیویی شخصی نیز برای هر بازیکن وجود دارد که در آن می توانید لیست آهنگ های اسپاتیفای خود را پخش کنید.

جمع بندی

Forza Horizon 5 شاهکاری در سبک ریسینگ است که توانسته کاملاً مسیر موفقیت نسخه های قبلی را پیش بگیرد و چیزهای زیادی را هم به سری اضافه کند. امکانات و محتویات بازی بی پایان هستند و گزینه های شخصی سازی بسیار زیادی برای بازیکنان در آن در نظر گرفته شده اند. قطعاً Forza Horizon 5 از دست بازی هایی است که می تواند شما را تا ماه ها و یا اگر خیلی عشق ماشین باشید، تا سال ها سرگرم کند. این بازی نه تنها یک شاهکار در سبک ریسینگ، که یکی از بهترین بازی های ساخته شده در تاریخ ویدیو گیم است. اگر به کنسول های ایکس باکس نسل جدید و یا یک کامپیوتر قوی دسترسی دارید، فرصت تجربه Forza Horizon 5 را به هیچ وجه از دست ندهید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *