مجله ژوپیر

نحوه تشخیص PS5 اصلی و فیک

نحوه تشخیص PS5 اصلی و فیک

نحوه تشخیص PS5 اصلی و فیک می تواند از مهمترین سوالات و دغدغه های گیمرها و افرادی باشد که تصمیم به خرید این کنسول بازی جذاب و حرفه ای را دارند، چرا که عدم تشخیص آن و خرید محصول غیر اصل می تواند هزینه ها و خسارات مالی زیادی را به همراه داشته باشد، علاوه بر این به ازای مبلغ هزینه شده، کیفیت مناسب را دریافت نخواهید کرد، از این رو می بایست با نکات و نحوه تشخیص پلی استیشن 5 اصل از انواع فیک این محصول، به خوبی آشنا باشید و با آگاهی کامل اقدام به خرید این کنسول بازی نمایید.

از این رو ما در این مقاله قصد داریم به بررسی مهم ترین نکات و راهکارها در نحوه تشخیص PS5 اصلی و فیک بپردازیم و علاوه بر آن در رابطه با خرید این محصول نیز به مواردی اشاره خواهیم کرد، پس برای شناخت و خرید پلی استیشن 5 اصل با ما همراه باشید. پی اس فایو فیک شاید موضوع مهمی در دنیای کنونی باشد اما مهم‌تر از آن راهکارهای شناخت پی اس فایو فیک است که اگر تصمیم دارید در این زمینه با دانش کافی به سراغ خرید کنسول بروید پیشنهاد می‌شود این مطلب را از دست ندهید و باما همراه باشید.

تشخیص پلی استیشن اصلی و فیک 

تشخیص پلی استیشن 5 اصلی و فیک 

دنیای مدرن امروزی با سرگرمی های متنوع زیادی همراه است، از جمله بازی های پر طرفدار امروزی می توان به بازی های کامپیوتری اشاره کرد که مخاطبین زیادی را در سراسر دنیا به خود اختصاص داده است، به طوری که هر ساله انواع جدیدی از این نوع سرگرمی ها توسط شرکت های مختلف به بازار عرضه می گردد.

پلی استیشن 5 از محصولات شرکت سونی، بدون شک یکی از جذاب ترین و پر مخاطب ترین بازی های کنسول می باشد که گیمرهای زیادی را به خود جذب کرده است و بسیار از افراد متقاضی خرید این محصولات می باشند، اما در این میان، با توجه به افزایش درخواست و نیاز به این محصول از یک طرف و قیمت نسبتا بالای محصول اصل از طرف دیگر، برخی از سودجویان اقدام به تولید محصولات فیک کرده اند که بعضا با قیمت های پایین تر نیز به فروش می رساند و ممکن است باعث فریب افراد گردد.

از این رو لازم است با ترفندهای کاربردی در جهت تشخیص ps5 اصل از فیک آشنا باشید و پیشنهاد می شود باما جهت اینکه PS4 بهتر است یا PS5 ؟ همراه باشید.

تشخیص باز شدن ps5

 برای تشخیص و خرید ps5 اصل از فیک می بایست اطلاعات کافی در این زمینه داشته باشید، یکی از نکات مهم برای اطمینان از اصل بودن محصول، تشخیص باز نشدن ps5 است، کنسول های اصل نباید قبلا باز شده باشد، برای تشخیص این مورد باید قاب روی کنسول را بردارید و بعد از خارج کردن آن، به پیچ های آن که در دو طرف کنسول قرار دارد دسترسی پیدا خواهید کرد، پیچ ها نباید باز شده باشند، با چک کردن این مورد می توان دریافت که دستگاه قبلا باز شده است یا خیر.

برچسب های پلمپ روی پیچ ها در صورت جدا شدن، مثل قبل نمی چسبند و از این رو نشانه ای است از باز شدن آن، علاوه بر آن در این بخش از نحوه تشخیص PS5 اصلی و فیک، قسمت براق کنسول که در بخش جلوی آن قرار دارد را نیز به دقت بررسی کنید، کنسولی که باز شده است دارای خط و خش است ولی دستگاه های پلمپ و اصل فاقد این خطوط می باشد. از کجا بفهمیم ps5 پلمپ است؟ در این زمینه حتما حتما به بخش‌های مختلف جعبه دقت داشته باشید تا بدانید که از قبل جعبه کنسول باز شده است یا خیر. در ادامه به اطلاعات بیشتری درخصوص از کجا بفهمیم ps5 پلمپ است اشاره خواهیم داشت.

شماره سریال ps5 کجاست

از دیگر ترفندها در نحوه تشخیص PS5 اصلی و فیک بررسی دقیق شماره سریال این محصول می باشد، دقت کنید که شماره سریال درج شده روی جعبه ps5 می بایست با شماره سریالی که روی کنسول بازی ها درج شده است، مطابقت داشته باشد، عدم تطابق این دو مورد می تواند نشانه ای از فیک بودن محصول باشد، احتمال دیگر در شرایط عدم تطابق این دو شماره سریال با یکدیگر، دزدی بودن دستگاه می باشد.

اما شاید بپرسید شماره سریال این کنسول در کجای آن درج شده است، برای دسترسی به این شماره سریال می بایست بخش زیرین کنسول بازی ps5 را بررسی کنید، این شماره سریال در ابتدا با دو حرف انگلیسی SN شروع می شود و در  ادامه شماره سریال آن قرار دارد.

برچسب پلمپ PS5

برچسب پلمپ PS5

از دیگر راهکارها و نحوه تشخیص PS5 اصلی و فیک، بررسی برچسب پلمپ کارتن پلی استیشن 5 می باشد، این برچسب باید به صورت تکی باشد و همچنین به شکل گرد، شفاف و کاملا صاف باشد، جعبه های کاملا پلمپ نباید دارای آسیب در برچسب های پلمپ باشد.

البته باید یادآور شویم این روش تشخیص صد در صد نمی باشد، با توجه به ورود گسترده محصولات دیجیتال و از جمله پلی استیشن 5 به صورت قاچاق به داخل کشور، برخی از وارد کنندگان بر چسب پلمپ آن را باز می کنند و محصولات دیگر را داخل آن قرار می دهند، در این شرایط با وجود اصل بودن محصول، ولی برچسب پلمپ آن سالم نیست، پس توصیه می شود برای اطمینان بیشتر، همه نکات و راهکارهای ذکر شده را کنترل نمایید. نقد و بررسی PS5 را از دست ندهید.

تشخیص دسته فیک پلی استیشن

مهمترین روش برای اینکه بدانید دسته خریداری شده اصل بوده است یا خیر بررسی پشت دسته می‌باشد. اگر از گوشی هوشمندی برخوردار هستید که دوربین ماکرو (نزدیک بین) یا زوم اپتیکال چند برابری برخوردار است پیشنهاد می‌‍شود دوربین گوشی را آماده کنید و سپس آن را بدون اینکه دستتان تکان بخورد روی پشت دسته قرار دهید. شاهد اشکال سونی یعنی مثلث و مربع و دایره و ضربدر خواهید بود که در سایزهای بسیار اندک حکاکی شده‌اند و این موضوع می‌تواند دلیل مهمی بر اصل بودن دسته پلی استیشن 5 باشد. همچنین باید بدانید که امکان مشاهده این اشکال با چشم بسیار سخت می‌باشد که در صورت فشار بیش از حد به چشم شاهد سردرد گرفتن خود خواهید بود.

با توجه به نظر برخی از افراد دسته فیک پلی استیشن نیز وجود دارد، به منظور تشخیص دسته های فیک می بایست به بر چسب پشت دسته ها دقت کرد، در دسته های تقلبی این بر چسب ها کاملا فیت نیستند در حالی که در محصولات اصل بر چسب ها به صورت دقیق و به اندازه برش خورده اند، علاوه بر این در دسته های اصل آنالوگ ها از کیفیت بیشتری برخوردار هستند ولی در مورد محصولات فیک این چنین نیست و سطحشان صاف تر می باشد، دسته های پلی استیشن 5 با نام دوال سنس نیز نامیده می گردد.

خرید PS5 اصل

از مهم ترین نکات در رابطه خرید PS5 اصل، تهیه این محصول از فروشگاه ها و مراکز معتبر است، از جمله جذاب ترین کنسول های بازی، محصول سال 2020 شرکت سونی می باشد، این کنسول خود شامل دو گروه معمولی و دیجیتالی است، در تفاوت این دو نوع باید دقت داشته باشید که انواع دیجیتالی حاولی دیسک درایو نیستند و از نظر قیمت نیز با هم متفاوت می باشند.

امروزه علاوه بر فروشگاه های حضوری، امکان خرید PS5 اصل از مراکز آنلاین نیز مهیا گشته است، برای اطمینان از دریافت محصول اصل از طریق خرید آنلاین، توجه داشته باشید که فروشگاه آنلاین دارای نماد الکترونیک تجارت باشد.

در خرید حضوری به دقت دستگاه را ارزیابی نمایید، علاوه بر این گارانتی محصولات سبب اطمینان از اصل بودن آن است و در صورت بروز مشکلات برای آن می توان از این گارانتی استفاده نمود، برای اطمینان از سالم و اصل بودن پلی استیشن 5 می بایست آن را تست کنید، از این رو حین خرید حضوری و یا آنلاین از فروشنده مهلت تست کردن را بگیرید و طی این مدت به دقت این کنسول بازی را مورد تست و ارزیابی قرار دهید تا از اصل بودن و کارایی مناسب آن اطمینان حاصل نمایید.

قیمت ps5 اصل و فیک

قیمت ps5 اصل و فیک

از دیگر نکات مهم در نحوه تشخیص PS5 اصلی و فیک بررسی قیمت این تجهیزات می باشد، قیمت ps5 اصل بسته به نوع آن کمی متفاوت خواهد بود، با توجه به افزایش  طرفداران این بازی، برخی از افراد سودجو از این فرصت سوء استفاده می کنند و به عرضه بازی های فیک با قیمت های پایین تر می کنند.

از این رو توصیه می شود ملاک انتخاب خود را تنها قیمت قرار ندهید، بدون شک قیمت های خیلی پایین این کنسول بازی می تواند زنگ هشداری باشد برای عدم اصل بودن محصول، از این رو توجه داشته باشید که فریب این گروه از افراد را نخورید.

در ادامه نکات ارائه شده در زمینه نحوه تشخیص PS5 اصلی و فیک، باید یادآور شویم که ارزیابی این کنسول بازی در زمان خرید بسیار ضروری می باشد، بدین منظور بدنه و ظاهر کنسول را بررسی کنید تا ضربه ای به آن وارد نشده باشد، علاوه بر آن بررسی عملکرد صحیح فن نیز در ماندگاری بیشتر کنسول موثر می باشد.

همچنین می بایست نصب شدن بازی ها را نیز بررسی کنید، تست بن شدن دستگاه نیز با اتصال به اینترنت انجام می گیرد، به طوری که با ورود یک اکانت نباید ارور بن شدن دستگاه مشاهده گردد.

راه اندازی

از هر فروشگاهی که پلی استیشن 5 را خریداری کردید بخواهید که در جلوی چشمان شما کنسول را راه اندازی کند. در ابتدای راه اندازی کنسول شما باید اطلاعات مهمی نظیر ایمیل خود را برای ثبت نام وارد کنید. بعد از وارد کردن ایمیل، یک تاییدیه برای شما ارسال می‌شود که از طرف پلی استیشن خواهد بود و اگر این ایمیل از سوی پلیی استیشن ارسال نشده بود باید به اصل بودن دستگاه شک کنید زیرا تمامی تاییدیه های سونی از سوی این شرکت ارسال می‌شود.

جمع بندی

در این مقاله به بررسی نکات مفید و نحوه تشخیص PS5 اصلی و فیک پرداختیم، همان طور که اشاره شد راهکارهای متفاوتی جهت بررسی اصل بودن این کنسول های بازی وجود دارد.  از جمله این روش ها می توان به بررسی باز شدن PS5 اشاره کرد، محصول اصل باید پلمپ باشد و بر چسب پلمپ آن آسیبی ندیده باشد، از دیگر روش های و نحوه تشخیص PS5 اصلی و فیک بررسی سریال رو جعبه و همچنین روی کنسول این بازی می باشد، این دو سریال می بایست با هم تطابق داشته باشد تا از اصل بودن محصول خریداری شده اطمینان حاصل نمایید، در پایان توصیه می کنیم جهت اطمینان از خرید محصولات اصل، از مراکز معتبر اقدام به خرید نمایید.

4 دیدگاه در “نحوه تشخیص PS5 اصلی و فیک

 1. احسان گفت:

  سلام.متن بیخودی بود.یه مورد بگم که ps5فیک نداریم.شما داشتین راه های تشخیص ps5 نو و پلمپ با دستگاه کارکرده رو میگفتین

  1. سجاد گفت:

   تویی که ادعا میکنی بیخود بود نخون خووو اگر احساس میکنی زیادی واردی جاش یه نقد و برریس بفرست نه اینکه ایراد بگیری.
   ااق دمتون گرم برای منی که اطلاعات هیچ نداشتم خوب و مفید بوده.

 2. Vahid گفت:

  اسم مقالاتون باید بزارید راه های تشخیص ps5 نو با کارکرده. چون ps5 فیک نداره. خود سونی براش سود نداره ساخت ps5 چه برسه به دیگران.

 3. رامین گفت:

  سونی واقعا کارش درسته بر عکس ایکس باکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *