بررسی بازی هورایزن HORIZON FORBIDDEN WEST

بررسی بازی هورایزن HORIZON FORBIDDEN WEST

بررسی بازی هورایزن HORIZON FORBIDDEN WEST

 

در این متن می خواهیم به بررسی بازی هورایزن HORIZON FORBIDDEN WEST بپردازیم پس در ادامه همراه وبسایت ژوپیر باشید.عنوان Horizon Zero Dawn در سال ۲۰۱۷ منتشر شد.عنوانی متفاوت از استودیو گوریلا گیمز که این‌ بار در سبک اکشن ماجراجویی در دنیایی که در بعد از آخر الزمان است.جریان داشت و داستان همیشگی نجات بشر را از دیدی متفاوت به تصویر می ‌کشید.جهانی که هوش مصنوعی و ماشین‌ های غول پیکر به عنوان بزرگترین خطر، نسل بشر و حیات در کره زمین را تهدید می‌کنند.عنوانی که به تازگی با نام HORIZON FORBIDDEN WEST  منتشر شده.ادامه ماجراجویی شخصیت اصلی با نام ایلوی را در دنیایی جدید و وسیع ‌تر از سری قبل،دنبال می‌کند.

 

بررسی بازی هورایزن HORIZON FORBIDDEN WEST

گوریلا گیمز GUERRILLA GAMES توسعه دهنده Horizon

 

گوریلا گیمز یک توسعه دهنده اروپایی در بازی های رایانه ای است.این استودیو در سال 2000 میلادی تاسیس و پس از انتشار Horizon Zero Dawn  توسط سونی استودیو خریداری شد.این استودیو پیش از این بازی های مجموعه ای و دنباله دار کیلزونkillzone را توسعه داده است که با همین مجموعه نیز شناخته میشود.

 

 

بررسی بازی هورایزن HORIZON FORBIDDEN WEST

الگو گیری از Horizon Zero Dawn

 

اگر کمی به بازی های مجموعه ای و دنباله دار که موفقیت کسب کرده اند نگاه کنیم.متوجه میشویم که بازی های مجموعه ای و دنباله دار،دنباله ‌های موفق خود را به روش‌های مختلفی بر اساس پیشینیان خود ساخته اند. بهAssassin’s Creed 2  و  Uncharted 2  فکر کنید.همه آن‌ ها با ایجاد مکانیک‌ ها و فیزیک های جدید و هیجان‌انگیز در گیم ‌پلی،توسعه و ریز پردازی شخصیت‌ ها از طریق داستان ‌های جذاب و تغییر سبک طراحی ماموریت.آنچه را که پیش از آن بود، بهبود می ‌بخشند.آن ها یک اصل محکم را پایه قرار می دهند و با عناصر جدید ترکیب می کند تا پیوندهای پیشرفته تری ایجاد کنند.

بازی هورایزن Horizon Forbidden West این کار را با زیرکی کامل انجام داده است و نسخه دوم این مجموعه را بر پایه های  مستحکم و قدرت مند بازی Horizon Zero Dawn در سال 2017 بنا کرده است. داستانی مهیج و پر از مبارزاتی با سبک  آشنا در مقابل دشمنان رباتیک پیچیده و سکانس های اکشن را روایت کند.

 

 

بررسی بازی هورایزن HORIZON FORBIDDEN WEST

مشکلات در قالب داستانی هورایزن

 

گوریلا گیمز سعی کرده تا در هورایزن HORIZON FORBIDDEN WEST تمام مشکلات و کمبود های شخصیت نسخه اول را برطرف سازد و باید گفت که در اکثر موارد موفق هم بوده‌ است،اما مواردی هم هستند که هنوز جای کار دارند.بر خلاف زیروداون که از چند شاخه ی  داستانی بهره می‌ برد و در طول داستان بازیکن را درگیر چند موضوع مختلف می‌ساخت،فوربیدن وست یک شاخه کلی را برای بیان داستان انتخاب کرده و در این بین به داستان کلی شاخ و برگ داده تا داستان با گمراهی بیشتری دنبال شود.

با توجه به پرداخت کافی به شخصیت ایلوی ALOY،این امر کاملا قابل پیش بینی بود که حال در شماره دوم نیازی به پرداخت بیشتر به شخصیت اصلی نباشد و موارد اضافی تنها در بخش‌های کلی داستان در خصوص شخصیت اصلی تکرار شوند و تمرکز اصلی به بخش اصلی داستان اختصاص یابد.وقایع داستانی،ادامه‌ای مستقیم برای عنوان اول این مجموعه هستند.بعد از آن که ایلوی در پایان زیروداون موفق شده بود تا هیدیس را شکست دهد و نسل بشر در کره زمین را نجات دهند،حال متوجه می‌شود که خطر بزرگتری کره زمین و انسان‌ ها را تحدید می‌کند و با این اوصاف او یک‌ بار دیگر برای نجات جان بشر،این بار پا به سرزمین‌ های غربی می‌گذارد تا با ماشین‌ ها و خطر جدید مبارزه کند.

 

بررسی بازی هورایزن HORIZON FORBIDDEN WEST

 

 

ضعف در ساختار داستانی FORBIDDEN WEST

 

می‌توان گفت در هورایزن HORIZON FORBIDDEN WES مخاطب یک داستان نسبتا کلیشه‌ ای و یا حتی تکراری هستیم که شروعی نسبتا خسته کننده را هم با خود به همراه دارد.در چند ساعت اول عملا به ما گفته می‌شود که هر آن چه در شماره اول تجربه کرده‌ بودیم تنها نقشه بوده‌ اند و بار دیگر باید همان راه قبلی را برای نجات جان بشر طی کنیم با این تفاوت که این‌بار سرزمین‌های غربی میزبان ماجراجویی‌ های ما خواهند بود.وضعیت با پیشروی در مراحل اصلی تا حد زیادی دچار تغییر می شود و در انتها به اوج خود می‌رسد،اما در کل نمی‌توان داستان شماره دوم را ستایش کرد و یا حتی به عنوان نقطه قوت این شماره از آن نام برد.

ماموریت های فرئی ضعف‌های بخش داستانی را پوشش میدهند،آن ها داستان‌هایی هستند که در سرزمین‌های غربی بازگو می‌شوند.می‌توان گفت این ماموریت‌ها به قدری هیجان انگیز هستند که به سرعت جای خود را به ماموریت‌های اصلی داده و حتی ممکن است برای ساعات فراوانی ما را از تجربه مراحل اصلی دور کنند.

 

بررسی بازی هورایزن HORIZON FORBIDDEN WEST

قبایل متنوع در HORIZON FORBIDDEN WEST

 

 

هر کدام از قبایل در غرب دارای فرهنگ و سبک‌ زندگی متفاوت نسبت به هم هستند و هر کدام از آن‌ها ماموریت ‌های مختلفی را در اختیار شما قرار می‌دهند.با ورود به هر قلمرو،شاهد معماری و فرهنگ جالبی هستیم که آن‌ها را از هم متفاوت می‌کند.

 

گیم پلی فوربیدن وست HORIZON FORBIDDEN WEST

 

گیم‌ پلی تغییرات زیادی را متحمل شده ‌است،اما در کل مکانیزم کلی این‌ بخش‌ها بر پایه همان سیستمی است که در سری  اول بنا شده بود.مبارزات عنوان فوربیدن وست همچنان نقطه قوت گیم ‌پلی به شمار می‌روند و به لطف تنوع بیشتر ماشین‌‌ها و سلاح‌های ایلوی،نبرد ها هم دارای تنوع و عمق بیشتری نسبت به گذشته هستند.مبارزات را می‌توان همچنان نفس‌گیر و نیازمند استراتژی ‌های مختلف برای نبرد با ماشین‌ها دانست.به عنوان مثال گروهی از ماشین‌ها تنها در مقابل آتش ضعیف هستند.همین موارد باعث شده تا هر نبرد نیازمند استراتژی و سلاح مختص به خود باشد.از نیمه دوم بازی هم این مبارزات با معرفی گونه‌های بیشتر ماشین‌ها،به شدت سخت و البته جذاب تر می شنود.

 

بررسی بازی هورایزن HORIZON FORBIDDEN WEST

 

حملات متنوع در FORBIDDEN WEST

 

همچنان می‌توان به صورت مخفیانه به سراغ مبارزه با ماشین‌ها رفت و یا با هجوم مستقیم به آن‌ها یک ‌نبرد رو در رو و نفس گیر را راه انداخت.همچنان می‌توان قبل از شروع نبرد ها،تک‌تک اجزای سازنده ماشین‌ها را بررسی کرد تا با نقاط ضعف و قدرت آن‌ها آشنا شده و با انتخاب سلاح مناسب به نبرد با آن‌ها رفت.

 

 

طراحی جذاب محیط HORIZON FORBIDDEN WEST

 

گردش در سرزمین‌های غربی یکی از بهترین بخش‌های فوربیدن وست به شمار می‌رود.در کنار تنوع بسیار بالا محیط که شامل محیط‌ های جنگلی،کوهستانی،کویری و ساحلی می‌شوند.این ‌بار می‌توان در دنیای زیر آب هم کاوش کرد و در آن بخش به ماجوراجویی پرداخت.در هر گوشه و کنار محیط ماموریت و پاداشی قرار گرفته که به خوبی باعث ایجاد انگیزه برای گردش در محیط می‌شود.سرزمین‌های فوربیدن وسط شامل بخش غربی کشور آمریکا بوده و تصویر پساآخرالزمانی را از ویرانه‌های شهر های آمریکا به تصویر می‌کشد.

 

بررسی بازی هورایزن HORIZON FORBIDDEN WEST

 

مهارت گوریلاگیمز در جلوه های بصری هورایزن HORIZON FORBIDDEN WEST

 

به جرأت می‌توان گفت فوربیدن وست‌ حالا پرچمدار بخش گرافیک در بین عناوین کنسولی محسوب می‌شود. گوریلا گیمز که بار ها از زمان عرضه شماره دوم کیلزون تا عرضه هورایزون زیرو داون ثابت کرده بود که با تکنولوژی قدرتمند خود قادر است تا بهترین جزيئات را ارائه دهد.در فوربیدن وست بازهم موفق شده تا استاندارد های قبلی خود را تکان دهد و یکی‌ از زیباترین جلوه‌ های بصری را خلق کند.

محیط وسیع جهان باز که به لطف سخت‌ افزار قدرتمند کنسول پلی‌استیشن ۵ بدون کوچکترین وقفه ‌ای بارگذاری می‌ شود.تنوع فوق ‌العاده محیط های بازی و محیط‌ های کویری که با گردش در آن‌ها شاهد عرق کردن ایلوی و جاری شدن قطرات آب بر روی چهره او هستیم و یا محیط های جنگلی که پر از درختان هستند که با وزش باد به حرکت درآمده و یا نورپردازی استادانه محیط که حس زندگی و رنگ‌پردازی محیط را به بهترین شکل ممکن به تصویر می‌کشد.

 

 

ایلوی در FORBIDDEN WEST باهوش تر است 

 

در مرکز تمام این ها ایلوی را داریم.قهرمان محبوب‌ ما که حالا بازگشته و بیشتر از قبل دوست‌ داشتنی است.دلیل جذابیت او هم این است که با مشکلات و مسائلی رو به‌ رو و مجبور به حل آن ها می شود که تا حد زیادی ما نیز آن ها را درک می کنیم.بازی قبلی ایلوی را دختری طردشده از قیبله نشان داد،داستان کودکی تا جوانیش را روایت کرد و به ما می گفت که او قصد دارد تا از پیشینه ی خودش باخبر شود.رازهایی که از الیزابت سوبک کشف و کارهایی که برای اولد وانز می کرد همه تبدیل به نیروی والای او شده بودند.اما در این نسخه،ایلوی از همان ابتدا دانش بسیار گسترده‌ ای درباره‌ی همه ‌چیز دارد و داستان را به تنهایی جلو می برد.

 

بررسی بازی هورایزن HORIZON FORBIDDEN WEST

آیا عنوان هورایزن HORIZON FORBIDDEN WEST ارزش بازی کردن دارد؟

 

بررسی بازی هورایزن HORIZON FORBIDDEN WEST به ما نشان داد.این بازی که Guerrilla Games به تازگی منتشر کرده چیزی از یک شاهکار به تمام معنا کم ندارد.داستان،گیم‌ پلی،مکانیسم ها و به طور کلی تمام آرمان های بازی،بسیار پیشرفته ‌تر از نسخه ‌ی اول هستند. تمام این موارد به تنهایی یک ویژگی عالی محسوب می شود.

سیستم بالارفتن،تنها چیزی است که بازی را به سمت ضعف هدایت می کند.اما نقطه‌ی ضعف هورایزن فوربیدن وست آن‌قدر بزرگ نیست که بتواند عنوان یکی از بهترین بازی های انحصاری سونی را از آن بگیرد.عنوان فوربیدن وست در زمینه طراحی محیط و بخش بصری به شدت خوش می‌ درخشد و عنوانی با کیفیت و بسیار خوش‌ساخت را ارائه می‌دهد.این عنوان به خوبی می‌تواند طرفداران سری اول را راضی نگه ‌دارد.همچنین می‌تواند عنوانی با ارزش برای علاقمندان به سبک اکشن ماجراجویی و جهان باز باشد.به تمام علاقه مندان به این سبک از بازی پیش نهاد می شود که حتما عنوان دوم از مجموعه هورایزن رو تجربه کنند.

 

اخبار
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.